• screen_p18fqb0qa41o2bu8gaf91cv311g3b

  Arta Tech

  Paweł Horbaczewski, właściciel

  – Dzięki poręczeniu dostaliśmy w banku lepsze warunki kredytu, za który mogliśmy kupić sprzęt. Byłem pod wrażeniem działań DFG. Pracownicy funduszu zainteresowali się tym,
  co robimy, odwiedzali nas, rozmawialiśmy o możliwościach rozwoju.
  Widać było, że są dobrze przygotowani. Teraz wzięliśmy nowy kredyt
  z poręczeniem – mówi Paweł Horbaczewski, właściciel firmy
  Arta Tech, która tworzy oprogramowanie do e-czytników i sprzedaje urządzenia Onyx Boox.

 • screen_p18fqavt911aid1u11b691eainmt9

  Kopalnia Złoty Stok

  Elżbieta Szumska, właścicielka

  – Potrzebowaliśmy kredytu na przebudowę. W banku dowiedzieliśmy się, że kredyt zostanie przyznany, ale tylko z poręczeniem. Tutaj bardzo pomógł Dolnośląski Fundusz Gospodarczy. Na początku bałam się, że dodatkowe koszty będą duże, jednak okazało się, że wcale nie. Pracownicy DFG zadziałali błyskawicznie i można było zacząć budowę przekopu – mówi Elżbieta Szumska, właścicielka kopalni Złoty Stok.

 • screen_p18fqav2b2irkn2eeogvttbt7

  Hotel Iwanowscy

  Czesław Iwanowski, właściciel

  – Opracowali nam dokumentację i niemal od razu dostaliśmy poręczenie od DFG. Siedzę w tej branży 20 lat i powiem, że to tempo było dla mnie zaskakujące. Inne banki działały, jakby im się wcale nie chciało – mówi Czesław Iwanowski, który z żoną i dwiema córkami prowadzi rodzinny interes.

 • screen_p18fqauafphcc1s611j1318pt1rq75

  Salon Kreatywny

  Paweł Szymański, właściciel

  – Wiedziałem o możliwościach, jakie proponują początkującym przedsiębiorcom. Dzięki poręczeniu dostałem w banku kredyt na bardzo dobrych warunkach. Bez DFG to by było niemożliwe – mówi Paweł Szymański, właściciel Salonu Kreatywnego, czyli sklepu i wypożyczalni klocków LEGO, a przy okazji placu zabaw.

 • screen_p18fqat8g59v719f2mp51p12mvs3

  Ekopower S.C.

  Aleksander Chudek, założyciel

  – Potrzebowaliśmy większej kwoty na większą elektrownię. Bank wymagał poręczenia. Zgłosiliśmy się do Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego i bez problemu poręczenie dostaliśmy. Decyzję otrzymaliśmy w tydzień. Gdyby tak było u wszystkich, to pozostałoby tylko inwestować – mówi Aleksander Chudek.
  Aleksander Chudek założył z synem spółkę Ekopower i wybudował pod Świdnicą dwa wiatraki – jeden mniejszy i drugi większy.

 • screen_p18fqasb2j6ne1pof1qqpnf1bas1

  Millenium S.C.

  Andrzej Zakałek, współwłaściciel

  – W 2007 roku wzięliśmy kredyt na sprzęt budowlany. Rok później postanowiliśmy wejść w branżę deweloperską. Potrzebowaliśmy kolejnego kredytu, żeby sfinansować budowę bloku usługowo-mieszkalnego. Bank wymagał poręczenia, którego udzielił nam Dolnośląski Fundusz Gospodarczy. Inaczej nie mogliśmy liczyć na gotówkę, musielibyśmy pożegnać się z rozwojem firmy – mówi Andrzej Zakałek, współwłaściciel Millenium s.c.

 • screen_p187dcfko815kf199qduvb41rc75

  Karczma Biesiadny Dwór

  Beata Rapciak, współwłaścicielka

  – Bank wymagał od nas poręczenia i od razu poinformował nas o możliwości uzyskania go w DFG. Udało się. Dostaliśmy poręczenie i kredyt i można było ruszyć z inwestycją – mówi Beata Rapciak, współwłaścicielka karczmy.