Ciężka praca i dostrzeżenie możliwości


Korbank

Ciężka praca i dostrzeżenie możliwości – tak działa wrocławski Korbank S.A. Dzięki kredytowi, który poręczył Dolnośląski Fundusz Gospodarczy spółka błyskawicznie rozwinęła sieć w Radomiu i zapewniła tani dostęp do internetu użytkownikom, którzy do tej pory nie mieli wyboru.

Wrocławskiej firmy przepis na sukces

Firma Korbank powstała w 1994 roku i zbudował pierwszą w Polsce Osiedlową Sieć Komputerową LAN – powstała na wrocławskim osiedlu Kozanów.

Najwięcej światłowodów

Kolejne lata to rozwój sieci internetowej i podłączanie kolejnych użytkowników, na początku biznesowych, bo każda firma chciała być podłączona do sieci.
W pewnym momencie Korbank zaczął udostępniać również inne usługi. Wprowadził do oferty: najpierw telefonię VoIP (rok 2004), potem cyfrową telewizję IPTV, która stała się jego produktem flagowym. Dziś Korbank to największy lokalny operator we Wrocławiu

Chwycili szansę

Korbank rozwijał się szybko, ale nie tylko we Wrocławiu. W 2008 roku zarząd zobaczył szansę w Radomiu, gdzie na rynku był tylko jeden dostawca Internetu. Firma powoli rozwijała sieć internetową na radomskich osiedlach, ale żeby wykonać duży skok, potrzebne były większe środki.
Należało wnioskować o kredyt. W banku nas poinformowali, że bez poręczenia nie uda się go uzyskać. Skierowali nas do Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego – wspomina Paweł Paluchowski, wiceprezes zarządu Korbank S.A. Poręczenie w DFG dostaliśmy. To dobrze, że takie instytucje istnieją, gdyż otwiera to drogę dla rozwoju bardzo perspektywicznych, stabilnych firm, które nie mają środków trwałych w postaci nieruchomości czy gruntów, żeby zabezpieczyć nimi kredyty.

Skorzystają wszyscy

Dzięki tym środkom Korbank z impetem rozpoczął ekspansję w Radomiu. Inwestycja spowodowała,że sieć rozwija się podobnie jak kiedyś we Wrocławiu. Zarząd przewiduje, że w ciągu pięciu lat z oferty Korbanku będą mogli korzystać użytkownicy na każdym osiedlu w mieście.